Strony

sobota, 12 kwietnia 2014

Wielkanoc - prezenty opakowane minimalistycznie

Witajcie Was serdecznie!

Zbliżają się  święta Wielkiej Nocy, czas najwyższy pomyśleć o dekoracjach, upominkach i świątecznym menu.

Dekoracyjnie nie planuję w tym roku wielkiego szału, raczej jedynie symbolicznie zaznaczę, że to święta, czyli przerwa od codzienności. Wzięło mnie na minimalizm, bo i upominki dla rodzinki zrobione będą minimalnie, "na szaro", trochę z przymrużeniem oka.

Torebki wykonałam z szarego papieru, jajka i zajączek wycięte od ręki z kartek starej, niepotrzebnej książki, ogonek z waty, kolorowe klamerki jako jedyny kolorowy akcent... Jak widzicie całość bez wyszukanych dodatków i trudnych albo czasochłonnych robótek. W zasadzie można wykonać takie opakowanie nawet na ostatnią chwilę.W torebkach są głównie słodycze. Już przy robieniu zdjęć zauważyłam jeden błąd - nie wrzuca się żelków luzem, ponieważ tłuszcz dość szybko odbija się na papierze. Nie pomyślałam o tym wcześniej.

Do opisania torebek użyłam stempelków, ostatnio są często w użytku. Lubimy się nimi bawić i pisać do siebie stempelkowe liściki!Ciekawa jestem, czy taka prosta forma Wam odpowiada, czy raczej wolicie bardziej kolorwe opakowanie ze wstążkami? Tych z Was, którzy ciekawi są ubiegłorocznych ozdóbek i poczynań, zapraszam tutaj, tutaj, tutaj.

Pozdrawiam serdecznie!

Moni