wtorek, 31 grudnia 2013

31.12.2013

Witam!

Nie robię podsumowań ani postanowień. Mimo tego odbieram dzisiejszą datę jako symboliczne zakończenie pewnego etapu i nadzieję, że kolejny będzie lepszy. Jestem "bogatsza" o doświadczenia, których wolałabym nie przeżyć. Mam też otwarte sprawy, nad którymi muszę popracować. Na szczęście mam również plany i marzenia, które postaram się realizować.

Ostatnie dni grudnia dały mi oczekiwane wytchnienie i spokój. Święta oraz przygotowania do nich upłynęły naprawdę pozytywnie. Momentami sama byłam tym zaskoczona, ponieważ to były przełomowe święta, pierwsze po stracie Mamy i obawiałam się trudnych chwil. Ale widać czuwała nad nami i naszymi próbami kulinarnymi. Powiedzenie "smakuje jak od mamy" ma u nas teraz status największego komplementu. :)
Po naszym grudniowym świąteczno-urodzinowym maratonie, nastało kilka bardzo potrzebnych dni wyciszenia i relaksu. To jedyny czas w roku, gdzie jestem w pewnym zawieszeniu. Bardzo lubię te dni między świętami a nowym rokiem. Aktywność i zabieganie ma niekiedy swoje plusy, nie ma czasu na drążenie myśli, ale kiedyś w końcu trzeba przystanąć i je odgarnąć.

W kuchni trwają już przygotowania do wieczornej eleganckiej imprezy... w tym roku z wyboru tylko we dwójkę. Miriam ma wakacje od rodziców, a my korzystamy. Kiedy nastanie znów codzienność, czas na spokój, bliskość, na długie rozmowy i leniuchowanie stanie się rarytasem.

Ale jeszcze nie czas myśleć o codzienności, ona i tak nadejdzie. Teraz czas na życzenia:


Życzę Wam, aby nadchodzący Rok 2014 przyniósł same pomyślne chwile,
aby był taki, jakiego potrzebujecie i o jakim marzycie.

Życze Wam i sobie pewności siebie w rozpoznawaniu tego, co naprawdę ważne. 

Niech rok 2014 będzie twórczy, pozytywny i radosny.

Wszystkiego dobrego, Kochani! Do przeczytania!

Pozdrawiam,
Moni

9 komentarzy:

 1. Wspaniałego Nowego Roku Moni!
  uściski
  Viola

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciesze sie, ze Swieta sie udaly, mimo smutnych okolicznosci i tez jestem pewna, ze to Twoja mama czuwala. Wszystkiego dobrego w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moni i dla Was Samych Wspaniałych Chwil w Tym Nowym Roku ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie to napisałaś!!!! Wyjątkowego Nowego Roku!!!!!
  ściskam mocno!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałego Nowego Roku niech wszystkie Wasze plany i marzenia się spełniają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na szczęście czas jest najlepszym lekarstwem, więc życzę Ci, aby 2014 przyniósł Ci same dobre chwile. Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję Wam dziewczyny, za tak ciepłe zyczenia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiem o czym piszesz, niestety strata bliskiej osoby dotyczyła i mnie w tym 2013 roku. Dlatego życzę Ci by ten Nowy 2014 Rok upłynął w zdrowiu, którego życzę całej Twojej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci. Tak już jest, że życie nieodzownie powiązane jest z odejściem, ale ta wiedza nie zawsze pomaga. Jednak to są doświadczenia, których nikt z nas nieuniknie. Liczę, że ten rok bedzie przychylniejszy :)
   Usciski!

   Usuń

Komentarze mile widziane! :)