Strony

niedziela, 1 grudnia 2013

Dekoracje świąteczne - adwentowy stroik

Witam serdecznie!

Powalił mnie jakiś niefajny wirus i działam sobie w zwolnionym tempie na zmianę z wylegiwaniem się w łóżku. Niestety, bo szkoda mi trochę cennego wolnego czasu na niedomaganie. Wczoraj mimo wszystko wyciągnęłam kartony z ozdobami świątecznymi, mam tego tyle, że właściwie nie dokupuję już nowych, no chyba że się w czymś zakocham! Tak więc powoli rozkładam te wszystkie cacka, niektóre z nich mają  swoje stałe miejsce, inne wędrują sobie według potrzeby po mieszkaniu. Mała Mi chętnie bierze w tym udział i w tym roku sama udekorowała swój pokój.

Jednak stroik adwentowy zrobiłam dopiero dziś rano! Był koncept jak i wszystkie potrzebne dodatki, tylko weny i siły wczoraj zabrakło. Dzisiaj obudziłam się dużo wcześniej przed resztą i udało się zdążyć do śniadania. Prezentuję Wam efekt bez zbędnych słów:

Krótko o wykonaniu: gałązki przywiązałam żyłką do wąskiej deseczki, w której wywierciłam dziurki na stojaczki do świec. Stojaki lekko chybotliwe, dlatego świeczki stoją trochę krzywo. Potem szybka dekoracja z komponentów, których używam co roku, odrobinę tylko zmieniając kolorystykę. Świeczki kupiłam w IKEI, podobały mi się te czerwone cyferki, na tym kończy się jednak czerwony akcent w tej dekoracji. Zresztą ogólnie nie planuję za wiele czerwieni w tym roku. Całość długością dopasowałam do podłużnej drewnianej tacki, na której stroik położyłam, dzięki czemu jest "mobilny".

Planowałam postawić go w salonie na stole, ale znalazłam przypadkiem inne miejsce. Narazie tam zostanie:
Kochani, życzę Wam udanej adwentowej niedzieli. Do zobaczenie niedługo!

Pozdrawiam,
Moni