Strony

czwartek, 21 listopada 2013

Cukrowy czar - najszybszy prezent na świecie :)

Witajcie moi Drodzy!

Mam dzisiaj dla Was propozycję na najszybszy i najtańszy prezent na świecie! Oczywiście według mojej subjektywnej listy. :)Cukrowy czar - nazwa bardzo umowna. Ja wiem, że cukier jest niezdrowy i wogóle. Trudno. Idą Święta nie będziemy się rozczulać.
Potrzebne są małe słoiki, mogą być ozdobne, ale niech będą przejrzyste, cukier, biały, brązowy, itd. w zależności w jakie smaki pójdziemy, oraz smakowe dodatki, czyli wanilia, cynamon, imbir, lawenda, róża, ale te może bardziej latem.Potrzebne będą również pierdołki do ozdoby słoika. W zasadzie większość tych potrzebnych składników mamy w domu, prawda?


 

Łączymy cukier z dodatkiem, przesypujemy do słoika, podpisujemy, słoik pięknie ozdabiamy i GOTOWE!
Jak się domyślacie możliwości w mieszaniu i ozdabianiu bez końca. Można przygotować np. 2,3,4 takie cukry smakowe, ustawić na fajnej tacce i zapakować w folię - ciekawy efekt gwarantowany, bo to radość dla oka oraz podniebienia. :)


Ja przykładowo przygotowałam dwa: waniliowy i cynamonowy, ponieważ te najczęściej używam.
Waniliowy w formie najprostszej to biały cukier oraz cukier waniliowy, trochę ciekawiej (i drożej) będzie z cukrem waniliowym z prawdziwej wanilii oraz z laską wanilii jako dekoracja. Cukier cynamonowy można wymieszać z białym lub brązowym cukrem i udekorować cynamonem w kawałku, ale ja akurat nie miałam pod ręką.Co powiecie na cukier z imbirem lub chilli? Albo biały kandyzowany z kawałkami ciemnej czekolady? Albo brązowy z tartą skórką cytryny, jako baza do drinka caipirinha? ...A jakie Wy macie pomysły na cukrowy czar?

Pozdrawiam Was ciepło, nie dajcie się listopadowej chandrze, grudzień za pasem!

Moni