Strony

czwartek, 25 lipca 2013

Orchidea - baśniowy kwiat

 
Tak mi się właśnie kojarzą storczyki: baśniowo, dostojnie, tajemniczo i pięknie. Podobały mi się chyba od zawsze, nawet mój bukiet ślubny był właśnie z tych kwiatów. Ale długo nie wiedziałam, że są tak łatwe w pielęgnacji. Myślałam, że to kwiaty dla specjalistów. :) Aż w końcu dostałam jeden w prezencie od Męża. Teraz mam cztery, zdobią wschodnie okno sypialni i jest im tam dobrze.

Poza specjalną odżywką do orchidei, którą serwuję im raz na kilka miesięcy ;) oraz "kąpielami" te rośliny nic więcej nie potrzebują. Kąpiel wygląda tak, że wstawiam je do wanny i zalewam wodą. Potem odsączam - to wszystko. Storczyki lubią ciasne doniczki, dość luźne podłoże i nie powinny stać w wodzie.

Właśnie wszystkie cztery zakwitły i prezentują się w całej swojej okazałości, więc je Wam pokażę. Najlepsze jest to, że te kwiaty trzymają się bardzo długo.


Biała, z dużymi kwiatami:Biała w różowe cętki:Z malutkimi kwiatkami:Różowe, duże kwiaty:Poza różową wszystkie okazy są z przecen i kosztowały każda 4 - 5 euro, czyli jakieś 20 złoty. To niewiele za takie królowe.

Pozdrawiam ciepło!
Moni